Hinata Miyazawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hinata Miyazawa
Të dhënat personale
Emri i plotëHinata Miyazawa
Data e lindjes (1999-11-21) 21 Nëntor, 1999 (21 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2018–Nippon TV Beleza16(4)
Ekipi kombëtar
2018–Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hinata Miyazawa (宮澤 ひなた Miyazawa Hinata?, lindur më 21 Nëntor 1999) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2018 Japan Football Association(japonisht)