Hiroki Abe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroki Abe
Hiroki Abe.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroki Abe
Data e lindjes (1999-01-28) 28 Janar, 1999 (22 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFC Barcelona
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2017–2019Kashima Antlers49(4)
2019–FC Barcelona
Ekipi kombëtar
2019–Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroki Abe (安部 裕葵 Abe Hiroki?, lindur më 28 Janar 1999) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 3 0
Gjithsej 3 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]