Hiroshi Soejima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroshi Soejima
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroshi Soejima
Data e lindjes (1959-07-26) 26 Korrik, 1959 (61 vjeç)
Vendi i lindjesSaga, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976–1990Yanmar Diesel
1990–1991Sumitomo Metal
Ekipi kombëtar
1980Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroshi Soejima (lindur më 26 Korrik 1959) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]