Hisato Sato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hisato Sato
Hisato Sato.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëHisato Sato
Data e lindjes (1982-03-12) 12 Mars, 1982 (38 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanfrecce Hiroshima
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000–2001JEF United Ichihara
2002Cerezo Osaka
2003–2004Vegalta Sendai
2005–Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
2006–2010Japonia31(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hisato Sato (lindur më 12 Mars 1982) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 31 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 12 3
2007 7 0
2008 6 0
2009 3 1
2010 3 0
Gjithsej 31 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]