Holnon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Holnon
Komunë
noform
Pamje nga Holnon
Vendndodhja
Holnon is located in Franca
Holnon
Holnon
49°51′31″V 3°12′45″L / 49.858611111111°V 3.2125°L / 49.858611111111; 3.2125Koordinatat: 49°51′31″V 3°12′45″L / 49.858611111111°V 3.2125°L / 49.858611111111; 3.2125
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.37 km2
Popullsia 1404 banorë
Dendësia 220 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02760
INSEE 02382


Holnon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Holnon ka një popullsi prej 1404 banorë dhe sipërfaqe 6.37 km², me një dendësi prej 220 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Holnon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale