Homblières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Homblières
Komunë
noform
Pamje nga Homblières
Vendndodhja
Homblières is located in Franca
Homblières
Homblières
49°51′00″V 3°21′54″L / 49.85°V 3.365°L / 49.85; 3.365Koordinatat: 49°51′00″V 3°21′54″L / 49.85°V 3.365°L / 49.85; 3.365
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.29 km2
Popullsia 1499 banorë
Dendësia 105 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02720
INSEE 02383


Homblières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Homblières ka një popullsi prej 1499 banorë dhe sipërfaqe 14.29 km², me një dendësi prej 105 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Homblières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale