Hooper Bay, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hooper Bay, Alaska
Anglisht : Hooper Bay
qytet
noform
Hooper Bay with wind turbines in background.
Vendndodhja
Hooper Bay, Alaska is located in SHBA Alaska
Hooper Bay, Alaska
Hooper Bay, Alaska

Koordinatat: 61°31′44″V 166°5′46″P / 61.52889°V 166.09611°P / 61.52889; -166.09611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Wade Hampton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.7 km2
 •  tokësore 22.5 km2
 •  ujore 0.2 km2
Lartësia 8 m (m.n.d.)
Popullsia 1014 banorë (2000)
Dendësia 45.1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi February 7, 1966[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99604
Prefiksi 907
Koordinatat 61° 31′ 44″ Veri

166° 5′ 46″ Perëndim

Hooper Bay, Alaska (Hooper Bay) është një qytet në qarkun Wade Hamptonshtetit federal Alaska, SHBA. Në Hooper Bay, Alaska jetojnë 1014 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 45.1 banor/km2 (116.8 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 22.7 km2 (8.8 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 8 m (26 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 67. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hooper Bay, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale