Hotishtina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hotishtina
Fshat
Population
 • Total59
Vehicle registrationVE


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit në vitin 2002 fshati ka 59 banorë,prej tyre 53 Boshnjakë (89.83)% dhe 6 Shqiptarë (10.16)%.