Hotishtina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hotishtina
Fshat
Vendndodhja
Hotishtina is located in Maqedonia e Veriut
Hotishtina
Hotishtina
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 331 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 40′ 32″ Veri

21° 40′ 53″ Lindje

Popullsia 59 banorë (2002)


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit në vitin 2002 fshati ka 59 banorë,prej tyre 53 Boshnjakë (89.83)% dhe 6 Shqiptarë (10.16)%.