Jump to content

Houeillès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hoja
Hoalhés (Ocitanisht)
Houeillès (Frëngjisht)
Kulla e Kishës së Hojës
Kulla e Kishës së Hojës
VendiFranca
RajoniNouvelle-Aquitaine
DepartamentiLot-et-Garonne
Qeveria
 • Kryetari (2020–2026) Chrystel Colmagro[1]
Sipërfaqja
1
67.630 km2 (26.112 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
550
 • Dendësia81/km2 (21/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar
47119 /47420
Lartësia97–153 m (318–502 ft)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Houeillès ( shqiptimi frëngjisht: [wɛjɛs] ; Ocitanisht: Hoalhés  ; Shqip: Hoja ) është një komunëdepartamentin Olt-dhe-GaronëFrancën jugperëndimore.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Répertoire national des élus: les maires" (në frëngjisht). data.gouv.fr, Plateforme ouverte des données publiques françaises. 13 shtator 2022.