Houry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Houry
Komunë
noform
Pamje nga Houry
Vendndodhja
Houry is located in Franca
Houry
Houry
49°46′58″V 3°50′59″L / 49.782777777778°V 3.8497222222222°L / 49.782777777778; 3.8497222222222Koordinatat: 49°46′58″V 3°50′59″L / 49.782777777778°V 3.8497222222222°L / 49.782777777778; 3.8497222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.48 km2
Popullsia 50 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02384


Houry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Houry ka një popullsi prej 50 banorë dhe sipërfaqe 3.48 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Houry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale