Housset

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Housset
Komunë
noform
Pamje nga Housset
Vendndodhja
Housset is located in Franca
Housset
Housset
49°47′39″V 3°42′28″L / 49.794166666667°V 3.7077777777778°L / 49.794166666667; 3.7077777777778Koordinatat: 49°47′39″V 3°42′28″L / 49.794166666667°V 3.7077777777778°L / 49.794166666667; 3.7077777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.2 km2
Popullsia 164 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02385


Housset është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Housset ka një popullsi prej 164 banorë dhe sipërfaqe 13.2 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Housset – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale