Huslia, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Huslia, Alaska
Anglisht : Huslia
qytet
Vendndodhja
Huslia, Alaska is located in SHBA Alaska
Huslia, Alaska
Huslia, Alaska

Koordinatat: 65°42′7″V 156°23′14″P / 65.70194°V 156.38722°P / 65.70194; -156.38722

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Yukon-Koyukuk
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.5 km2
 •  tokësore 42.6 km2
 •  ujore 1.9 km2
Lartësia 48 m (m.n.d.)
Popullsia 275 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi June 9, 1969[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99746
Prefiksi 907
Koordinatat 65° 42′ 7″ Veri

156° 23′ 14″ Perëndim

Huslia, Alaska (Huslia) është një qytet në qarkun Yukon-Koyukukshtetit federal Alaska, SHBA. Në Huslia, Alaska jetojnë 275 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 44.5 km2 (17.2 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 48 m (157 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 70. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Huslia, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale