Hygerta Sako

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Hygerta Sako ishte Miss Albania1995 dhe mori pjesë në Miss Europa në 1996 ku doli gjysëm finaliste. Sako ka punuar për shumë vite në televizjonet në Shqipëri si Tv Arbëria e TVSH dhe ka drejtuar katër herë Festivalin e Këngës në RTSH përfshirë edhe atë të vitit 2011, pra Festivalin i 50-të të Këngës në RTSH bashkë me aktorin Nik Xhelilaj.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]