Miss Albania

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Miss Albania është një konkurs bukurie per gra që mbahet çdo vit në Shqipëri. Ishte Vera Grabocka dhe ekipin i saj qe e organizuan kete konkurs bukurie. Miss Shqipëria është një konkurs tjetër i vecantë që nuk ka lidhje dhe nuk duhet ngatërruar me Miss Albania. Valbona Selimllari ishte vajza e pare e kurorezuar me cmimin Miss Albania<1991> (nje vit pas izolimit komusit) .Pas Valbones, kuroren e bukurise shqiptare do ta vinin Sidorela Kola,Monika Zguro,Hygerta Sako dhe shume vajza te tjera. Edhe ne ditet e sotme vjazat marrin pjese ne konkurse nderkombetare dhe kombetare bukurie.


Fitueset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]