Jump to content

Il buono, il brutto, il cattivo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Njëra nga plaketat e filmit: Il buono, il brutto, il cattivo

Il buono, il brutto, il cattivo, (anglisht: The Good, the Bad and the Ugly; shqip: I Miri, I Keqi, I Shëmtuari), është film amerikan të vitit 1966 me Eli Wallach (si i shëmtuari), Clint Eastwood (si i miri) dhe Lee Van Cleef (si i keqi).