Inesu Emiko Takeoka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Inesu Emiko Takeoka
Të dhënat personale
Emri i plotëInesu Emiko Takeoka
Data e lindjes (1971-05-01) 1 Maj, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesJaponia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
????–1998Nikko Securities Dream Ladies
Ekipi kombëtar
1994–1995Japonia3(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Inesu Emiko Takeoka (武岡 イネス 恵美子 Takeoka Inesu Emiko?, lindur më 1 Maj 1971) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 1 0
1995 2 3
Gjithsej 3 3

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]