Ingrid Gjoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ingrid Gjoni (e lindur në 24 dhjetor të vitit 1981 në Tiranë, Shqipëri) është një këngëtare dhe modele e modës shqiptare. Ajo u diplomua nga Akademinë e Arteve, ku ka studiuar aktrim në Tiranë.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

E lindur në Tiranë në një familje me rrënjë në fisnikërinë, Gjoni ishte një nga fotomodelet e para në Shqipëri.Që në moshë të re Gjoni ka disa shfaqje.[1] Mes viteve 1998 dhe 2002 ajo ka jetuar dhe punuar në Greqi, pjesërisht si një modele.[2] Ajo gjithashtu ka punuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës si një modele.

Çmime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Top Radio Shqipëri Çmim për vitin 2009[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ingrid Gjoni". http://www.muzika-shqiptare.com. Marrë më 18 December 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Lidhje e jashtme në |publisher= (Ndihmë!)
  2. ^ "Ingrid Gjoni profile". http://www.muzika-shqiptare.com. Marrë më 18 December 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Lidhje e jashtme në |publisher= (Ndihmë!)
  3. ^ "BEST OF MODERN ALBANIAN MUSIC: TOP FEST AWARD". http://www.southeast-europe.eu. Marrë më 18 December 2012. Top Fest Awards 2009: Top Albania Radio Award winner is Ingrid Gjoni Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Lidhje e jashtme në |publisher= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]