Ion Andoni Goikoetxea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ion Andoni Goikoetxea
Të dhënat personale
Emri i plotëIon Andoni Goikoetxea
Data e lindjes (1965-10-21) 21 Tetor, 1965 (55 vjeç)
Vendi i lindjesPamplona, Spanja
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1988Osasuna
1988-1990Barcelona
1990-1994Real Sociedad
1994-1997Athletic Bilbao
1997Yokohama Marinos
Ekipi kombëtar
1990–1996Flag of Spain.svg Spanja36(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ion Andoni Goikoetxea (lindur më 21 Tetor 1965) është një ish-futbollist spanjoll.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin spanjoll ka luajtur 36 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Spain.svg Spanja
Vite Ndeshje Gola
1990 4 0
1991 5 0
1992 5 0
1993 5 0
1994 11 3
1995 5 1
1996 1 0
Gjithsej 36 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]