Irfan Bachdim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Irfan Bachdim
Të dhënat personale
Emri i plotëIrfan Bachdim
Data e lindjes (1988-08-11) 11 Gusht, 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesAmsterdam, Holanda
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007-2009Utrecht
2009-2010Haarlem
2010Argon
2010-2013Persema Malang
2013-2014Chonburi
2013Sriracha
2014Ventforet Kofu
2015-Consadole Sapporo
Ekipi kombëtar
2010–2014Stampa:IDNf26(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Irfan Bachdim (lindur më 11 Gusht 1988) është një futbollist indonezian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin indonezian ka luajtur 26 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:IDNf
Vite Ndeshje Gola
2010 8 2
2011 4 0
2012 9 4
2013 2 0
2014 3 1
Gjithsej 26 7

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]