Irfan Sadiku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Irfan Sadiku
Të dhënat personale
Data e lindjes12 janar 1999
Vendi i lindjesKiuruvesi, Finlandë
Gjatësia1,91 m
PozicioniSulmues në qendër
Informacionet për klubin
Klubi aktualPKKU
(në huazim prej FC Lahti)
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–2017FC Kuusysi30(8)
2017–FC Lahti5(0)
2018–PKKU (huazim)2(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Irfan Sadiku (lindi më 12 janar 1999) është futbollistë finlandezë me prejardhje shqiptare i cili luan për PKKU, në huazim prej FC Lahti, si sulmues.[1] Ai është vëllau i Berat Sadikut, i cili është gjithashtu futbollistë.[2][3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Irfan Sadik Profile". Transfermarkt. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Berat Sadik". UEFA.com. Marrë më 18 nëntor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Laitinen, Ilkka (8 prill 2018). "FC Lahdella on riveissään poikkeuksellinen suomalainen hyökkääjä - "Todella kunnianhimoinen urheilija"". Iltalehti. Marrë më 18 nëntor 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)