Iron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Iron
Komunë
noform
Pamje nga Iron
Vendndodhja
Iron is located in Franca
Iron
Iron
49°57′16″V 3°39′36″L / 49.954444444444°V 3.66°L / 49.954444444444; 3.66Koordinatat: 49°57′16″V 3°39′36″L / 49.954444444444°V 3.66°L / 49.954444444444; 3.66
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.51 km2
Popullsia 235 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02510
INSEE 02386


Iron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Iron ka një popullsi prej 235 banorë dhe sipërfaqe 9.51 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Iron (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale