Issey Nakajima-Farran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Issey Nakajima-Farran
Të dhënat personale
Emri i plotëIssey Nakajima-Farran
Data e lindjes (1984-05-16) 16 Maj, 1984 (36 vjeç)
Vendi i lindjesCalgary, Kanadaja
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003Albirex Niigata0(0)
2004–2006Albirex Singapore45(26)
2006–2007Vejle44(16)
2007–2009Nordsjælland46(13)
2009–2011Horsens55(11)
2011–2012Brisbane Roar23(4)
2012–2013AEK Larnaca10(1)
2013–2014Alki Larnaca (loan)15(3)
2014Toronto FC5(3)
2014Montreal Impact13(0)
2015CF Suburense2(2)
2015–2017Terengganu FA61(32)
Ekipi kombëtar
2006–Flag of Canada.svg Kanadaja38(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Issey Nakajima-Farran (lindur më 16 Maj 1984) është një futbollist kanadez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kanadez ka luajtur 38 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Canada.svg Kanadaja
Vite Ndeshje Gola
2006 1 0
2007 7 0
2008 7 1
2009 3 0
2010 4 0
2011 1 0
2012 0 0
2013 7 0
2014 3 0
2015 4 0
2016 1 0
Gjithsej 38 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]