Itancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Itancourt
Komunë
noform
Pamje nga Itancourt
Vendndodhja
Itancourt is located in Franca
Itancourt
Itancourt
49°48′24″V 3°20′42″L / 49.806666666667°V 3.345°L / 49.806666666667; 3.345Koordinatat: 49°48′24″V 3°20′42″L / 49.806666666667°V 3.345°L / 49.806666666667; 3.345
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.11 km2
Popullsia 1070 banorë
Dendësia 150 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02387


Itancourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Itancourt ka një popullsi prej 1070 banorë dhe sipërfaqe 7.11 km², me një dendësi prej 150 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Itancourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale