Iván Lorenzo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Iván Lorenzo
Të dhënat personale
Emri i plotëIván Lorenzo Roncero
Data e lindjes (1986-04-15) 15 Prill 1986 (34 vjeç)
Vendi i lindjesAndorra la Vella, Andorrë
Gjatësia1.70 cm
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualAtlètic Alpicat
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2003–2007FC Andorra
2010–2012Alcampell
2012–2013Barbastro24(4)
2013–Atlètic Alpicat32(6)
Ekipi kombëtar
2003–Andorra22(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 13 tetor 2014

Iván Lorenzo Roncero (lindur më 15 prill 1986Andorra la Vella) është një futbollistë andorras i cili luan me klubin spanjoll Mollerussa dhe me kombëtaren andorrase si sulmues.

Ai bëri debutimin e tij me Andorrën në vitin 2003.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Iván Lorenzo te National-Football-Teams.com

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]