Izedin Beshiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Izedin Beshiri (Durrës, 1890 - Tiranë, 1954) ka qenë nëpunës karriere, deputet i shtetit shqiptar dhe anëtar i ngarkuar për Punët Botore në ditët e para të pushtimit italian.[1]

Biografia[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Fjalor enciklopedik shqiptar: N-Zh dhe një shtojcë. Akademia e Shkencave e Shqipërisë. 2009. f. 2161.