Izedin Beshiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Izedin Beshiri (Durrës, 1890 - Tiranë, 1954) ka qenë nëpunës karriere, deputet i shtetit shqiptar dhe anëtar i ngarkuar për Punët Botore në ditët e para të pushtimit italian.[1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Fjalor enciklopedik shqiptar: N-Zh dhe një shtojcë. Akademia e Shkencave e Shqipërisë. 2009. fq. 2161. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)