Izvori (Çashkë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Izvori (Çashkë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Izvori (Çashkë) is located in Maqedonia e Veriut
Izvori (Çashkë)
Izvori (Çashkë)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 341 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1414
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 33′ 17″ Veri

21° 41′ 50″ Lindje

Popullsia 480 banorë (2002)