JMSN

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
JMSN
JMSN @ The Intersection 10.28.12.jpg
{{{titulli}}}
Informacione
EmriChristian Berishaj
LindjaEastpointe, Michigan, United States
ZhanriAlternative R&B, electronica, soul
Profesion(e)Singer-songwriter, producer, engineer, mixer, music video director
LabelWhite Room Records
Instrument(e)Vocals, guitar, bass guitar, violin, drums<ref name=metro>
Bashkëpunim(e) meLove Arcade, Boldy James, Ab-Soul
Webfaqja
iamjmsn.com

Christian Berishaj, i njohur më mire me emrin e tij të skenës JMSN (shqiptohet Jameson), është një këngëtar-kompozitor Amerikan, prodhues rekordesh, si dhe një multi-instrumentalist, inxhinier muzike dhe mikser, nga Eastpointe, Michigan. Albumi i tij debutues, Priscilla, doli në vitin 2012, ai ka shkruar dhe prodhuar albumine tijë vetë, dhe ka regjiszuar videoklipet e këngëve, për lirimin e tij.

Jeta dhe karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta e hershme dhe karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Berishaj u rrit në Eastpointe, Michigan nga nëna e tij, Crystal Lutz, dhe njerku i tij i parë. Më vone ata e lanë njerkun pasi ai ishte abuziv fizikisht ndaj nënës së tij Lutz, dhe varej nga ata financiarisht për ta mbajtur veten.Babai i tij biologjik, Nick Berishaj, është shqiptar me prejardhje. Nick i bleu Christianit një kitarëkur ishte në klasën e katërt. Christian filloi të punonte me Pro Tools në moshën dymbëdhjetë vjeçare. Ai filloi të shkruante këngë, të cilat i regjistroi me pajisjet të cilat ja bleu babai, i cili u ri lidh me të birin dhe e suportonte për të bërë blerje të tilla.

2004-2007: Nënshkrimit të Atlantikut të Dhënat, si Dashuri Arcade[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]