James Phillips (futbollistë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
James Phillips
Të dhënat personale
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Queen's Park
Ekipi kombëtar
1877–1878Skocia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

James Phillips ka qënë një ish futbollistë skocez i cili ka luajtur si mbrojtës.

Karriera[redakto | përpunoni burim]

Phillips ka luajtur futbollin me klubin Queen's Park, dhe ka zhvilluar tre paraqitje me Skocinë.[1] Ai ka fituar dy herë Kupën Skoceze me Queen's Park dhe është zgjedhur si anëtar i përjetshëm i klubit në vitin 1879.[1]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ a b Paul Smith (2013). Scotland Who's Who: International Players 1872–2013. Pitch Publishing. f. 239.