Jan Smit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Jan Smit (lindur më 31 dhjetor 1985) është një këngëtar holandez, prezantues televiziv, aktor dhe drejtor futbolli. Smit kryesisht këndon këngë holandeze në një zhanër të njohur si muzikë Volendam. Përveç karrierës së tij solo, në vitin 2015 u bashkua me SCHLAGER trio KLUBBB3, dhe në vitin 2017 De Toppers. Si prezantues televiziv, ai ka punuar në programe si këngëtarët më të mirë në Holandë dhe Festivalin e Muzikës në shesh. Që nga viti 1999, Smit ka shërbyer si një ambasador në SOS Fshatrat e Fëmijëve, dhe është anëtar i bordit për klubin e futbollit FC Volendam.


Jan Smit
Labeli@broodjebroodje

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

The Toppers[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Prezantues televiziv[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta private[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • (në holandisht) Jan Smit, faqja zyrtare
  • (në gjermanisht) Jan Smit, faqja zyrtare
Parardhësi 
Izraeli Erez Tal, Bar Refaeli, Assi Azar dhe Lucy Ayoub
Prezantuesit e Festivalit Evropian të Këngës
(me Edsilia Rombley dhe Chantal Janzen)

2020
Pasardhësi 
-