Japia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Japia (në tekste dhe koridori) është sipërfaqe e mbuluar nga e cila kalohet nëpër dhoma të shtëpisë.

Zakonisht muret e japisë jamë të dekoruara me tepiha në murë në të cilat janë të qendisura Meka dhe Medina.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]