Jaulgonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jaulgonne
Komunë
noform
Pamje nga Jaulgonne
Stema_figura
Vendndodhja
Jaulgonne is located in Franca
Jaulgonne
Jaulgonne
49°05′18″V 3°32′01″L / 49.088333333333°V 3.5336111111111°L / 49.088333333333; 3.5336111111111Koordinatat: 49°05′18″V 3°32′01″L / 49.088333333333°V 3.5336111111111°L / 49.088333333333; 3.5336111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.78 km2
Popullsia 654 banorë
Dendësia 367 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02850
INSEE 02389


Jaulgonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Jaulgonne ka një popullsi prej 654 banorë dhe sipërfaqe 1.78 km², me një dendësi prej 367 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jaulgonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale