Jean-Paul Vonderburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jean-Paul Vonderburg
Të dhënat personale
Emri i plotëJean-Paul Vonderburg
Data e lindjes (1964-07-31) 31 Korrik, 1964 (56 vjeç)
Vendi i lindjesSuedia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1988Hammarby IF
1989-1992Malmö FF
1992AGF Aarhus
1993Sanfrecce Hiroshima
1995-1996Hammarby IF
Ekipi kombëtar
1990–1991Flag of Sweden.svg Suedia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jean-Paul Vonderburg (lindur më 31 Korrik 1964) është një ish-futbollist suedez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin suedez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Sweden.svg Suedia
Vite Ndeshje Gola
1990 2 0
1991 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]