Jeancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jeancourt
Komunë
noform
Pamje nga Jeancourt
Vendndodhja
Jeancourt is located in Franca
Jeancourt
Jeancourt
49°55′39″V 3°08′48″L / 49.9275°V 3.1466666666667°L / 49.9275; 3.1466666666667Koordinatat: 49°55′39″V 3°08′48″L / 49.9275°V 3.1466666666667°L / 49.9275; 3.1466666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.82 km2
Popullsia 275 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02490
INSEE 02390


Jeancourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Jeancourt ka një popullsi prej 275 banorë dhe sipërfaqe 5.82 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jeancourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale