Jeantes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jeantes
Komunë
noform
Pamje nga Jeantes
Vendndodhja
Jeantes is located in Franca
Jeantes
Jeantes
49°48′14″V 4°03′19″L / 49.803888888889°V 4.0552777777778°L / 49.803888888889; 4.0552777777778Koordinatat: 49°48′14″V 4°03′19″L / 49.803888888889°V 4.0552777777778°L / 49.803888888889; 4.0552777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.61 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 224 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02391
Faqja Zyrtare http://www.jeantes.eu


Jeantes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Jeantes ka një popullsi prej 224 banorë dhe sipërfaqe 15.61 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jeantes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale