Jesús Castillo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jesús Castillo
Të dhënat vetjake
Emri i plotëJesús Abdallah Castillo Molina
Datëlindja (2001-06-11) 11 qershor 2001 (22 vjeç)
VendlindjaCallao, Peru
Gjatësia1.85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Sporting Cristal
Numri16
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2020–Sporting Cristal78(3)
Karriera ndërkombëtare
2022–Peru3(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 18:19, 6 November 2022 (UTC)
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 20:30, 19 November 2022 (UTC)

Jesús Abdallah Castillo Molina (lindur më 11 qershor 2001) është një futbollist profesionist peruan i cili luan si mesfushor për klubin peruan Sporting Cristal.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]