Jesse McCartney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jesse McCartney
Informacione personale
Vendlindja New York City, New York, ShBA
Kombësia Amerikan


Jesse McCartney (lexo Xhesi MekKartney) lindi më 9 prill 1987New York City, New York. Është një këngëtar i muzikës pop dhe aktor amerikan. U bë i famshëm në fillimet e vitit 2000 si pjestar i grupit Dream Street.

Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.