Joncourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joncourt
Komunë
noform
Pamje nga Joncourt
Vendndodhja
Joncourt is located in Franca
Joncourt
Joncourt
49°57′21″V 3°17′58″L / 49.955833333333°V 3.2994444444444°L / 49.955833333333; 3.2994444444444Koordinatat: 49°57′21″V 3°17′58″L / 49.955833333333°V 3.2994444444444°L / 49.955833333333; 3.2994444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.25 km2
Popullsia 314 banorë
Dendësia 43 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02392


Joncourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Joncourt ka një popullsi prej 314 banorë dhe sipërfaqe 7.25 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Joncourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale