Jorginho

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jorginho
Të dhënat personale
Emri i plotëJorge de Amorim Campos
Data e lindjes (1964-08-17) 17 Gusht, 1964 (57 vjeç)
Vendi i lindjesRio de Janeiro, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983-1984América
1985-1989Flamengo
1989-1992Bayer Leverkusen
1992-1994Bayern Munich
1995-1998Kashima Antlers
1999São Paulo
2000-2001Vasco da Gama
Ekipi kombëtar
1987–1995Flag of Brazil.svg Brazili64(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jorginho (lindur më 17 Gusht 1964) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 64 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1987 1 1
1988 7 1
1989 10 0
1990 7 0
1991 1 0
1992 2 1
1993 13 0
1994 12 0
1995 11 0
Gjithsej 64 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]