Jorginho Putinatti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jorginho Putinatti
Të dhënat personale
Emri i plotëJorge Antônio Putinatti
Data e lindjes (1959-08-23) 23 Gusht, 1959 (61 vjeç)
Vendi i lindjesMarília, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1977-1979Marília
1979-1986Palmeiras
1987-1988Corinthians Paulista
1988Grêmio
1989Guarani
1989Santos
1990XV Novembro-Piracicaba
1990-1994Nagoya Grampus Eight
Ekipi kombëtar
1983–1985Flag of Brazil.svg Brazili16(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jorginho Putinatti (lindur më 23 Gusht 1959) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 16 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1983 12 2
1984 0 0
1985 4 0
Gjithsej 16 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]