José Oscar Bernardi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
José Oscar Bernardi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëJosé Oscar Bernardi
Datëlindja (1954-06-20) 20 qershor 1954 (69 vjeç)
VendlindjaMonte Siao, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1972–1979Ponte Preta34(13)
1980New York Cosmos3(0)
1980–1987São Paulo294(6)
1987–1989Nissan Motors
Karriera ndërkombëtare
1978–1986 Brazili59(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

José Oscar Bernardi (lindur më 20 Qershor 1954) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 59 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Brazili
Vite Ndeshje Gola
1978 11 0
1979 1 0
1980 4 0
1981 13 0
1982 11 1
1983 0 0
1984 2 0
1985 11 0
1986 6 1
Gjithsej 59 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]