Josep Gómes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Josep Gómes
Andorra national football team - Josep Gómes (001).jpg
Josep Gómes (2016)
Të dhënat vetjake
Emri i plotëJosep Antonio Gómes Moreira
Datëlindja (1985-12-03) 3 Dhjetor 1985 (36 vjeç)
VendlindjaLa Massana, Andorrë
GjatësiaLua error te Moduli:Convert te rreshti 1850: attempt to index local 'en_value' (a nil value).
PozicioniPortier
Të dhënat e klubit
Skuadra aktuale
Santa Coloma
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
2004–2006FC Andorra
2006–2009Eivissa47(0)
2009–2010Ciudad Vícar17(0)
2010–2011San Rafael5(0)
2011–2012Carabanchel
2012–2014Fortuna44(1)
2014Pennoise2(0)
2015–Santa Coloma3(0)
Kombëtarja
2006–Andorra32(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only and correct as of 1 qershor 2014
‡ National team caps and goals correct as of 26 mars 2014

Josep Antonio Gómes Moreira (lindur më 3 dhjetor 1985) është një futbollistë andorras i cili luan me klubin andorras Santa Coloma dhe me kombëtaren andorrase si portier. Ai gjithashtu flet anglisht.[1]

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindur në La Massana, Gómes e ka shpenzuar shumicën e karrierës së tij duke luajtur në ligat spanjolle, duke përfaqsuar FC Andorra, UD Ibiza-Eivissa, CD Ciudad de Vícar and CF San Rafael.[2]

Ai bëri debutimin e tij me Andorrën në vitin 2006,[2] dhe e ka përfaqsuar atë në ndeshjet kualifikuese të Kupës së Botës.[3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Lyapin, Maxim (2 shtator 2010). "Зарплата – от 1500 до 2500. Костяк сборной Андорры составляют "белые воротнички", чей месячный доход составляет меньшую сумму, чем у наших игроков первого дивизиона". sovsport.ru. Marrë më 8 gusht 2013. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ a b Josep Gómes | National Football Teams
  3. ^ "Josep Gómes – Rekordi kompetitiv te FIFA". Arkivuar nga origjinali më 12 nëntor 2012. Marrë më 5 qershor 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]