Jouaignes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jouaignes
Komunë
noform
Pamje nga Jouaignes
Vendndodhja
Jouaignes is located in Franca
Jouaignes
Jouaignes
49°17′55″V 3°32′09″L / 49.298611111111°V 3.5358333333333°L / 49.298611111111; 3.5358333333333Koordinatat: 49°17′55″V 3°32′09″L / 49.298611111111°V 3.5358333333333°L / 49.298611111111; 3.5358333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.84 km2
Popullsia 148 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02393


Jouaignes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Jouaignes ka një popullsi prej 148 banorë dhe sipërfaqe 7.84 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jouaignes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale