Joubert Araújo Martins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beto
Të dhënat personale
Emri i plotëJoubert Araújo Martins
Data e lindjes (1975-01-07) 7 Janar, 1975 (46 vjeç)
Vendi i lindjesCuiabá, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-1996Botafogo
1996-1997Napoli
1997Grêmio
1998-1999Flamengo
2000São Paulo
2001Flamengo
2002Fluminense
2003Consadole Sapporo
2003-2004Vasco da Gama
2004-2006Sanfrecce Hiroshima
2007Itumbiara
2007Brasiliense
2008Vasco da Gama
Ekipi kombëtar
1995–1999Flag of Brazil.svg Brazili12(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Joubert Araújo Martins (lindur më 7 Janar 1975) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 12 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1995 2 0
1996 2 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 8 0
Gjithsej 12 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]