Juan Carlos Villamayor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juan Carlos Villamayor
Të dhënat personale
Emri i plotëJuan Carlos Villamayor
Data e lindjes (1969-03-05) 5 Mars, 1969 (52 vjeç)
Vendi i lindjesParaguaji
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995-1997Cerro Porteño
1996Corinthians
1998-1999Avispa Fukuoka
1999Ponte Preta
1999-2000Rayo Vallecano
2000Cerro Porteño
2000-2001Chacarita Juniors
2002-2006Sport Colombia
Ekipi kombëtar
1993–1997Stampa:PARf18(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Juan Carlos Villamayor (lindur më 5 Mars 1969) është një ish-futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 18 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
1993 2 0
1994 0 0
1995 8 2
1996 2 1
1997 6 0
Gjithsej 18 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]