Julián Estiven Vélez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Julián Estiven Vélez
Të dhënat personale
Emri i plotëJulián Estiven Vélez
Data e lindjes (1982-02-09) 9 Shkurt, 1982 (39 vjeç)
Vendi i lindjesMedellín, Kolumbia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004-2006Deportes Quindío
2006Deportivo Pereira
2007-2009Atlético Nacional
2010-2012Ulsan Hyundai
2013Vissel Kobe
2014-Jeju United
Ekipi kombëtar
2006–2008Flag of Colombia.svg Kolumbia15(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Julián Estiven Vélez (lindur më 9 Shkurt 1982) është një futbollist kolumbian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kolumbian ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Colombia.svg Kolumbia
Vite Ndeshje Gola
2006 4 0
2007 6 0
2008 5 0
Gjithsej 15 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]