Julian Bibleka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Julian Bibleka
Të dhënat personale
Data e lindjes4 maj, 1996
Vendi i lindjesBarileva, Kosovë
Gjatësia1.88 m (6 ft 2 in)
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualSpVgg 05 Oberrad
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–SpVgg 05 Oberrad0(0)
Ekipi kombëtar
2012Shqipëria U-171(0)
2014–Kosova1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Julian Bibleka (lindi më 4 maj 1996) është futbollistë kosovarë[1] i cili luan në skuadrën gjermane SpVgg 05 Oberrad si portier. Ai poashtu luan edhe në kombëtaren kosovare.

Karriera ndërkombëtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Juliani është thirrur që të marrë pjesë në kombëtaren kosovare nga trajneri Albert Bunjaki që të luaj kundër Turqisë dhe Senegalit në maj 2014.[2] Ai luajti për Kosovë për herë të parë kundër Senegalit ku në minutën e 75-të hyri në lojë si zëvendësim i Kushtrim Mushicës.[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]