Julian Green

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Julian Green

Green duke në vitin 2017
Të dhënat vetjake
Emri i plotëJulian Wesley Green[1]
Datëlindja (1995-06-06) 6 qershor 1995 (28 vjeç)
VendlindjaTampa, Florida, Shtetet e Bashkuara
Gjatësia1.72 m (5 ft 8 in)
PozicioniAnësor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
VfB Stuttgart
Numri37
Karriera me të rinjtë
FC Miesbach
2006–2009SG Hausham
2010–2013Bayern München
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2013–2014Bayern München II23(15)
2013–Bayern München0(0)
2014–2015Hamburger SV (huazim)5(0)
2015Hamburger SV II (huazim)1(0)
2017–VfB Stuttgart2(1)
Karriera ndërkombëtare
2011Gjermania U–164(1)
2011Gjermania U–172(0)
2012Shtetet e Bashkuara U–181(1)
2013Gjermania U–195(0)
2014–Shtetet e Bashkuara8(3)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 6 Shkurt 2017
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 11 Tetor 2016

Julian Wesley Green (lindur më 6 qershor 1995) është një futbollist amerikan i cili luan si anësor me klubin gjerman VfB StuttgartBundesligë, dhe me kombëtaren amerikane.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "FIFA Club World Cup Morocco 2013: List of Players" (PDF) (në anglisht). FIFA. 15 dhjetor 2013. fq. 5. Arkivuar nga origjinali (PDF) më 24 dhjetor 2018. Marrë më 25 dhjetor 2013.