Jumencourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jumencourt
Komunë
noform
Pamje nga Jumencourt
Vendndodhja
Jumencourt is located in Franca
Jumencourt
Jumencourt
49°30′31″V 3°21′14″L / 49.508611111111°V 3.3538888888889°L / 49.508611111111; 3.3538888888889Koordinatat: 49°30′31″V 3°21′14″L / 49.508611111111°V 3.3538888888889°L / 49.508611111111; 3.3538888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.2 km2
Popullsia 155 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02380
INSEE 02395


Jumencourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Jumencourt ka një popullsi prej 155 banorë dhe sipërfaqe 6.2 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jumencourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale