Jumigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jumigny
Komunë
noform
Pamje nga Jumigny
Vendndodhja
Jumigny is located in Franca
Jumigny
Jumigny
49°24′41″V 3°43′02″L / 49.411388888889°V 3.7172222222222°L / 49.411388888889; 3.7172222222222Koordinatat: 49°24′41″V 3°43′02″L / 49.411388888889°V 3.7172222222222°L / 49.411388888889; 3.7172222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.49 km2
Popullsia 62 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02396


Jumigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Jumigny ka një popullsi prej 62 banorë dhe sipërfaqe 2.49 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jumigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale