Jun Endo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jun Endo
Të dhënat personale
Emri i plotëJun Endo
Data e lindjes (2000-05-24) 24 Maj, 2000 (21 vjeç)
Vendi i lindjesFukushima, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualNippon TV Beleza
Numri18
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2018–Nippon TV Beleza
Ekipi kombëtar
2019–Japonia12(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jun Endo (遠藤 純 Endo Jun?, lindur më 24 Maj 2000) është një futbolliste japoneze.[1]

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 12 0
Gjithsej 12 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]